Konferencja podsumowująca projekt „Ciepło z biomasy rodzimej”

Wczoraj (15.12.2014 r.) w Centrum Energetyki Odnawialnej w Sulechowie odbyła się polsko – niemiecka konferencja, podsumowująca projekt „Ciepło z biomasy rodzimej”, realizowany we współpracy PWSZ w Sulechowie i BTU Cottbus – Senftenberg.

W ramach tego projektu część badań z pakietu „Wykorzystanie biopopiołu jako nawozu w sensie cyklu ekonomicznego” realizowana była w Lubuskim Ośrodku Innowacji i Wdrożeń Agrotechnicznych. Podczas konferencji zaprezentowano wszystkie tematy, które były przedmiotem badań w projekcie: Igniskum, sida i inne: podstawy i perspektywy uprawy oraz zastosowanie wieloletnich roślin energetycznych – dr Maik Veste, Rozwój peletów mieszanych z biomasy – Matthias Merzsch BTU Cottbus – Senftenberg, Wymiana doświadczeń odnośnie pracy kotła na biopelet mieszany – Dyrektor Edward Boks ZSP w Sławie, Biomasa jako pole działalności dla osób niepełnosprawnych – Hanna Fizyczak-Rydzewska „JARMAR”, Wykorzystanie biopopiołu jako nawozu w sensie cyklu ekonomicznego. Przygotowanie biopopiołu – Radosław Grech PWSZ w Sulechowie oraz Wykorzystanie biopopiołu jako nawozu w sensie cyklu ekonomicznego. Wyniki analiz laboratoryjnych i testy praktyczne – prof. dr hab. inż. Andrzej Greinert UZ Zielona Góra.

Sulechowska Uczelnia wraz z LOIiWA i CEO już przygotowuje się do kolejnego polsko – niemieckiego projektu przy współpracy z BTU.

Początek strony